GODZINY ADOPCJI:     WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK: 12 - 16
SOBOTA, NIEDZIELA: 10 - 14
PONIEDZIAŁEK, PIĄTEK: ZAMKNIĘTE DLA ODWIEDZAJĄCYCH
WŁASNE ZWIERZĘ MOŻNA ODEBRAĆ CODZIENNIE 8 - 16

 « Powrót

Even


 Potrzebujacy  Przebywa w domu tymczasowym 
Numer:-
Numer CHIP:953000000724802
Płeć:pies
Wielkość:średni
Wiek:14
Rasa:mieszaniec / (mix)
Data Przyjęcia:

2007.06.05
Przebywa w:dom tymczasowy

Even przebywa obecnie w domu tymczasowym
Więcej informacji oraz kontakt:
tel. 531 067 739OPIS:

Spokojny i zrezygnowany psiak. Nie podchodzi do krat, aby zwrócono na niego uwagę. Ma smutne bursztynowe oczy. Tęskni i jest nieszczęśliwy.Boi sie ludzi.


Cztery lata w schronisku niestety wywarły piętno na jego psychice, psiak bardzo się wycofał, nie potrafi już żyć "poza kratami" ,wymaga pomocy behawiorysty, by znów zaufać i wrócic do świata ludzi.


Ciężko pracować z nim w schronisku, Even powinien szybko opuścić to "psie więzienie, gdzie siedzi za niewinność" i trafić pod opiekę doświadczonych, odpowiedzialnych opiekunów.


Even bez problemu dogaduje się z psim stadem, nie jest konfliktowy.


Ciężko nam patrzeć na gehennę Evena.


Czy jest jeszcze szansa, by mu pomóc?


Aktualizacja listopad 2011r:


Even otrzymał swoją szansę.


Nie mógł "wyjść" z głowy jednej z wolontariuszek, która postanowiła mu pomóc ujrzeć światło dzienne i powrócić do normalnego życia.


Uznany za "dzikusa" i "nieadopcyjnego" psa, nie miał szans na nowe życie, poza schroniskowym boksem, więc... najpierw zmienił miejsce zamieszkania- bliżej wybiegu w pojedynczym boksie.


Even prawdopodobnie nigdy nie chodził na smyczy, dlatego każda próba założenia mu obroży kończyła się pokazywaniem zębów i groźnym obszczekaniem wolontariuszki.


Ale nie dała za wygraną i w końcu udało się założyć mu obrożę ( na wszelki wypadek dwie :)). Ponieważ Even na smyczy rzuca się jak ryba wyciągnięta z wody i próbuje odgryzać każdą smycz, została mu przypięta smycz łańcuszkowa, z którą musi się oswajać i póki co ma ją przypiętą non stop. Mieszka bardzo blisko wybiegu, właśnie po to by maksymalnie skrócić drogę do przebycia na smyczy.


Pierwszy spacer na wybiegu po 4 latach był dla niego niezwykle stresujący. Even chował się po kątach i bardzo nieśmiało poznawał nowe miejsce, zapachy, swobodę...


Podkulony ogon, położone po sobie uszy...ale pozwalał się dotykać, głaskać, a nawet wziąć na ręce.


Podczas drugiego spaceru był już bardziej zrelaksowany, nawet zaczepiał kolegów do zabawy, ale wiemy, że przed nim jeszcze długa droga do pełnej socjalizacji i wyzbycia się lęków.


Pierwsze kroki ku lepszemu już poczynił i wiemy, że będzie coraz lepiej, potrzebny jest tylko czas i ktoś kto ofiaruje mu swoje serce...


O jego postępach będziemy Państwa na bieżąco informować.


Od dziś Even nazywa się MIŚ :)

Aktualizacja luty 2012r:


Misiek ponownie zmienił miejsce zamieszkania na kojec pod samym wybiegiem. Nauczył się z niego wybiegać na spacer po wybiegu i wracać do niego na komendę.


Zrobił ogromny postęp od listopada. Szaleństwa na wybiegu sprawiają mu ogromną radość, w końcu były tylko sennym marzeniem z ciasnego kojca przez ostatnie cztery lata.


Widać, że Misiek jest wówczas zrelaksowany, biega jak szczeniak, merda ogonem, zaczepia swoją koleżankę z kojca do wspólnych zabaw.


Zaufał wolontariuszce, która się nim opiekuje, ale nadal odwiedzających groźnie obszczekuje. Jednak, gdy obce osoby są wraz z nim na wybiegu Even chce nawiązać kontakt, delikatnie wącha, podchodzi, nie atakuje, nie pokazuje zębów, a to jest bardzo dobry znak.


Wiemy, że Misiek zaufa nowym opiekunom, potrzebuje tylko kolejnej szansy.


Potrzebuje doświadczonego, odpowiedzialnego opiekuna, który ułatwi mu powrót do normalności i socjalizację, pokaże mu życie poza schroniskiem.


EVEN NIE CHODZI NA SMYCZY! REAGUJE NA NIĄ PANIKĄ! PIES TYLKO DLA DOŚWIADCZONEGO OPIEKUNA!


NIE NADAJE SIĘ NA ŹLE ZABEZPIECZONY TEREN-POTRAFI PRZESKAKIWAĆ OGRODZENIE! NIE POLECAMY DO DOMU Z DZIEĆMI!


Prosimy o dom dla Misia - Evena.AKTUALIZACJA: PSIAK PRZEBYWA W DOMU TYMCZASOWYM:


Kontakt: 531 067 739


GALERIA ZDJĘĆ:

     Wizyt: 43719

                    Następny »